21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny!

21 marca to symboliczna data Światowego Dnia Zespołu Downa znanego jako World Down Syndrome Day. Z tej okazji Pracownicy Ekoenergetyki i Fundacja Ekoenergetyki połączyli siły, aby zrobić razem coś… kolorowego 21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny!

#ŚwiatowyDzieńZespołuDowna – tu nic nie jest przypadkowe! Dlaczego sposobem na okazanie solidarności stały się kolorowe skarpetki 21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny!21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny!21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny!21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny!21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny!21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny! nie do pary? Zespół Downa jest wadą genetyczną, gdzie dwudziesty pierwszy chromosom ma dodatkowe – trzecie „ramię” nie do pary. Stąd też data 21.03. 21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny!

Nieprzypadkowe jest również to, że dziś ma finał nasza kolejna akcja charytatywna. 21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny!21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny!

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny!Na mapie naszych CRS’owych działań, dzisiejszy dzień to przystanek dla rozmowy o różnorodności, akceptacji i przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu. 21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny!– mówi Prezes Fundacji Ekoenergetyki i Wiceprezes Zarządu Ekoenergetyki Urszula Przegalińska – Kubik – 21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny!Mimo, że postrzeganie ludzi z Trisomią 21 jest przedmiotem dyskusji społecznej od lat, to wciąż odbieranie tych wyjątkowych osób wiąże się z szeregiem stereotypów. Chcemy to zmieniać, dlatego w tym roku postawiliśmy na edukacyjno-charytatywną akcję wspierającą kulturę wolontariatu naszej firmy21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny!– dodaje.

Idea jest prosta! Okazać nasze wsparcie i dzielić się pozytywnymi historiami osób z Zespołem Downa, którzy pięknie stawiają czoła codziennym przeciwnością… oraz wesprzeć zbiórkę funduszy na leczenie małej Zielonogórzanki Ola Dżyga.

Ola to cudowna 10-letnia dziewczynka z Zespołem Downa, która swoją pogodą ducha i optymizmem zaraża każdego, kogo spotka na swojej drodze. 21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny!21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny! Jednak jej organizm zmaga się z wieloma przeciwnościami: chora tarczyca, słabe serduszko, wiotkość mięśni, problemy z oczami, niedosłuch i inne wady uszu. Zapraszamy do zapoznania się z historią Oli i włączenia w zbiórkę na jej leczenie – https://zrzutka.pl/s89hum

Jak się okazuje, nasi Pracownicy mają nie tylko ogromne serca21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny! i szafy pełne kolorowych skarpetek, ale także zamiłowanie do rywalizacji 21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny!. Dlatego naszą akcję połączyliśmy z konkursem, w którym jedną z nagród jest sesja fotograficzna w najlepszym zielonogórskim Centrala Studio – dziękujemy za włączenie się do akcji!

W Polsce żyje około 60 tysięcy radosnych pełnych życia i barwnych osób z Zespołem Downa, my dziś chcemy dołożyć cegiełkę do wsparcia jednej z nich. Dołączasz21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny!

#DzienKolorowejSkarpetki#SwiatowyDzienZespoluDowna