Historie i twarze, które poruszają serca

W 2019 roku – zanim ktokolwiek w Europie usłyszał o nowym wirusie – ze skrajnym ubóstwem borykało się ponad półtora miliona Polaków, a pandemia tę sytuację jeszcze pogorszyła – alarmuje Szlachetna PACZKA w swoim Raporcie o Biedzie 2020 – 7 Nieszczęść.

Ten Raport to historia wielu rodzin, które co roku dzięki wolontariuszom i darczyńcom Szlachetnej Paczki otrzymują niezbędną pomoc, ale to też ponure dane o naszym społeczeństwie:

Historie i twarze, które poruszają serca Co szósta rodzina, która otrzymuje pomoc Szlachetnej Paczki, żyje bez dostępu do łazienki. 6% nie ma bieżącej wody.

Historie i twarze, które poruszają serca Średni dochód na osobę w rodzinach objętych wsparciem Szlachetnej Paczki to – po odliczeniu stałych kosztów utrzymania – 12 zł na dzień.

Historie i twarze, które poruszają serca Co dziesiąta mieszkająca samotnie osoba deklaruje, że nie ma nikogo, komu mogłaby zaufać – choćby w tak banalnej sprawie, jak zostawienie kluczy do mieszkania pod swoją nieobecność.

Historie i twarze, które poznajemy w raporcie poszerzają świadomość i poruszają serca, ale także pozwalają dostrzec nasze potrzeby w zupełnie innym świetle.

Fundacja Ekoenergetyki już wybrała Rodzinę, do której w Weekend Cudów powędruje pomoc. Codziennie w bazie pojawią się nowi potrzebujący, można też dołączyć do darczyńców, którzy już przygotowują paczki. Pamiętajmy, że wspólne dawanie jednoczy i uczy pokory. Pozwala nam się zatrzymać i dostrzec to w jakim miejscu jesteśmy i za co możemy być wdzięczni!

Zachęcamy też do zapoznania się z całym raportem https://tiny.pl/7sh48

#RaportoBiedzie #SzlachetnaPaczka #Możeszpomóc #FundacjaEkoenergetyki #EkoenergetykaPolska #BiznesWrażliwySpołecznie #EkoenergetykaPolskaPełnaSerca