Charytatywny turnus Półkolonii

Fundacja Ekoenergetyki powstała w celu niesienia mocy pozytywnej energii. Niezmiennie wierzymy, że każde dziecko ma ogromny potencjał, który warto wspierać. Dlatego w tym roku (po raz drugi!) zaprosiliśmy na półkolonie letnie podopiecznych Pogotowia Opiekuńczego, Domu Samotnej Matki w Zielonej Górze oraz naszego dzielnego Jasia! Gdyby wszystkie dzieci, które zaprosiliśmy do udziału w półkoloniach charytatywnie odwiedziły nas w tym samym czasie… to byłby cały turnus!

Lato to magiczny czas, kiedy dzieci mogą oderwać się od szkolnych obowiązków i skupić się na beztroskiej zabawie. W trakcie jednego, pięciodniowego turnusu dzieci rozwijają swoje talenty oraz próbują nowych aktywności. Nawiązują nowe przyjaźnie, biorą udział w warsztatach edukacyjnych oraz kreatywnych, to wszystko w otoczeniu 3 filarów budujących Ekolucky: pasji do języka angielskiego, nowych technologii oraz ekologii.

Wspieramy mocne strony!

Półkolonie to więcej niż zabawa. Współczesne półkolonie stawiają na holistyczne podejście, w którym połączenie aktywności fizycznych, edukacyjnych i artystycznych pomaga dzieciom rozwijać się na wielu płaszczyznach. Półkolonie w Ekolucky to 4 turnusy, podczas których odbyło się 8 wycieczek i 5 spotkań z gośćmi specjalnymi. Łącznie w półkoloniach wzięło udział 60 uczestników. Z czego 12 wyjątkowych osób to dzieci, których Fundacja Ekoenergetyki zaprosiła charytatywnie.

Charytatywny aspekt półkolonii letnich w Ekolucky okiem Fundacji Ekoenergetyki
Jesteśmy przekonani o tym, że półkolonie letnie to nie tylko kilka dni świetnej zabawy. To przede wszystkim okazja do kolekcjonowania pięknych wspomnień oraz odczuwania radości, która staje się fundamentem budowania pozytywnych emocji.

W tym roku dzieci miały do wyboru dwa motywy przewodnie – „blisko zwierząt” oraz „w zdrowym ciele, zdrowy duch”, na których opierał się cały harmonogram wypoczynku. Z kolei stałym punktem każdego z turnusów były tematyczne zabawy z językiem angielskim, Lego Education, kreatywne zajęcia plastyczne, artystyczne oraz edukacyjne, a także aktywności na świeżym powietrzu i czas na swobodną zabawę.
Mamy nadzieję, że czas spędzony w Ekolucky był niezapomnianym przeżyciem!