Zwierzęta z Krainy „Tu-Tam” zaopiekują się małymi pacjentami w Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze

Noc w indiańskiej wiosce? A może przygoda z kangurami na łące? 🦘

Szpital dziecięcy nie musi być smutny i sterylnie biały, a nowo otwarte Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze jest tego doskonałym przykładem. 🏥

W poniedziałek, 12 grudnia mieliśmy przyjemność uczestniczyć w oficjalnym otwarciu tej bardzo ważnej inwestycji w naszym regionie. CZMiD to w sumie 150 łóżek dla małych pacjentów zmagających się z różnymi chorobami. To także pierwszy w naszym regionie ośrodek onkohematologiczny dla dzieci.

Pomysł na pomoc małym podopiecznym dziecięcego szpitala został zapoczątkowany przez Założyciela Ekoenergetyka-Polska Pana Bartosza Kubika, a realizowany jest we współpracy Ekoenergetyka-Polska oraz Fundacji Ekoenergetyki. 🚗🔋

Dzieci wchodzą do szpitala i widzą wielkie żurawie, wokół mnóstwo obrazków ze zwierzętami i na chwilę zapominają, że są chore. Fundacja Ekoenergetyki sfinansowała kolorowe grafiki ścienne, które w całości wypełniły nie tylko szpitalne sale i pokoje zabiegowe, ale także korytarze CZMiD. Dzięki temu uwaga małych pacjentów zostanie skierowana na zwierzęta z krainy „Tu-Tam”, które zachęcą je do wspólnej zabawy i choć trochę umilą pobyt w szpitalu. Rebusy, szyfry, gry i kreatywne zadania – to rozbudzi dziecięcą kreatywność. 🤸‍♀

Kolorowa szpitalna przestrzeń to korzyść dla personelu medycznego, ponieważ lekarz podczas rozmowy z małym pacjentem może nawiązać do opowieści związanych z krainą „Tu-Tam” . Dzięki temu łatwiej jest budować pozytywną relację na płaszczyźnie lekarz-pacjent. 🧑‍⚕👧

Wykonaniem projektu zajęła się firma Medical Design Studio, która dba o zapewnienie dzieciom przyjaznej atmosfery w placówkach służby zdrowia.

💬 Cieszymy się, że odczarowaliśmy wygląd szpitalnych sal i wspólnymi siłami stworzyliśmy przestrzeń, w której dominują ciepłe, przyjazne kolory, a grafiki opowiadają ciekawe historie. Wygląd ścian CZMiD nastraja pozytywnie i jest spójny z oznakowaniem szpitala💬 – mówi Prezes Fundacji Ekoenergetyki i Wiceprezes Zarządu Ekoenergetyka-Polska Pani Urszula Przegalińska-Kubik.
💬 Sama jestem mamą i wiem, jaki to stres znaleźć się z dzieckiem w szpitalu. Dlatego od samego początku, kiedy zdecydowaliśmy się wesprzeć budowę Centrum wiedziałam, że musimy stworzyć otoczenie, które zapewni komfortowe i uspokajające środowisko zarówno dla małych pacjentów, jak i ich rodziców. Wierzyłam, że możemy sprawić, by ludzie, którzy przyjdą tu z chorym dzieckiem na chwilę zapomnieli, że są w szpitalu. Dziś wchodząc to placówki wiedziałam, że nam się udało💬 – dodaje.

To nie pierwszy raz, kiedy Ekoenergetyka i Fundacja Ekoenergetyki wspierają zielonogórską opiekę zdrowotną. W centrum naszych działań filantropijnych są i zawsze będą dzieci, dlatego z ogromną przyjemnością włączyliśmy się w stworzenie projektu o strategicznym znaczeniu dla zdrowia najmłodszych mieszkańców naszego regionu.

Ekoenergetyka | #FundacjaEkoenergetyki #CentrumZdrowiaMatkiIDziecka #ZielonaGóra